De beste restaurants in Pokhara: dit zijn onze favorieten!

Als je aan Nepal denkt, is ‘food heaven‘ waarschijnlijk niet het eerste wat in je opkomt. Niet zo gek. Nepalezen eten vaak drie keer per dag dezelfde maaltijd: rijst met dal bhat (linzensoep, curry en groente). En dat vinden ze prima. Als toerist wil je misschien iets meer variatie tijdens je vakantie. In dat geval mag je een bezoek aan Pokhara zeker niet overslaan. In de outdoor hoofdstad van Nepal kun je namelijk onwijs veel verschillende soorten eten krijgen. In deze blog neem ik je mee langs onze favoriete restaurants in Pokhara. 

Na bijna twee maanden in de stad hebben we heel veel van Pokhara’s restaurants gezien. We hebben zo veel verschillende keukens en maaltijden geprobeerd dat zelfs Tripadvisor ons Pokhara experts noemt 😉 . Dus weet je niet waar je moet eten in Pokhara? Wij hebben flink wat suggesties voor je.

De beste restaurants in Pokhara voor Nepalees eten

Als je in Nepal bent, wil je waarschijnlijk ook dat heerlijke Nepalese eten proeven (nee, niet meteen drie keer per dag natuurlijk). Tijdens onze 3 maanden in Nepal hebben we ontzettend veel dal bhat gegeten en wij zijn er dan ook dol op. Het is een gerecht dat niet snel gaat vervelen omdat iedereen het op z’n eigen manier maakt. De groentes wisselen constant en ook de curry is overal weer anders. Soms krijg je er yoghurt, een papadum of een chapati (soort roti) bij en ook de pickle (een vaak huisgemaakt goedje van ingemaakte groente of fruit dat soms pittig kan zijn) is altijd anders. Dal bhat is er met vlees, zoals kip of lam, maar het kan ook heel goed vegetarisch (sowieso is het helemaal niet moeilijk om vegetarisch te eten in Nepal).

Er zijn heel veel restaurants in Pokhara die dal bhat serveren. De één is beter dan de ander en ook de prijzen wisselen enorm! Er zijn twee restaurants die een geweldige dal bhat serveren én bovendien ook nog eens gunstig geprijsd zijn.

Nepali kitchen

Onze Nepalese vriend Govinda nam ons voor het eerst mee naar Nepali Kitchen, maar sindsdien hebben we dit restaurant talloze keren bezocht. Het is een restaurant waar voornamelijk locals komen en waar het tijdens de lunch he-le-maal vol kan zitten met Nepalezen die van hun dal bhat genieten. Nepali Kitchen heeft nog meer gerechten op het menu staan, maar wij kwamen hier specifiek voor de dal bhat én de momo’s, die allebei heerlijk zijn. Nog een pré, dit restaurant is echt goedkoop!

Dal Bhat at Nepali Kitchen

Nepali Kitchen – Pragati Marga, Pokhara

Almond’s Cafe

Almond’s Cafe zit midden in de drukke hoofdstraat van Pokhara. Toch lopen veel mensen er straal langs omdat het op de eerste verdieping zit. Je kunt hier terecht voor heerlijke dal bhat én heel veel andere lekkere Nepalese en Indiaase gerechten. Juul koos eigenlijk altijd voor de dal bhat met kip of lam, terwijl ik dol was op de paneer butter masala én de butter chicken curry! Het personeel is heel vriendelijk. Er is nog een vestiging van Almond’s Cafe in Old Pokhara, maar die hebben we helaas nooit bezocht.

Bijna vergeten! Dit restaurant maakt de BESTE naan’s die we ooit geproefd hebben! Hun knoflook naan is een must-try.

 

Almond’s Cafe – Lakeside Rd, Pokhara

De beste plekken voor ontbijt in Pokhara

Ons hotel had een goed ontbijt, dus we aten de meeste ochtenden daar. Maar soms hadden we zin in iets anders en besloten we naar een van de vele ontbijttentjes in Pokhara te gaan. Al deze plekken zijn trouwens ook open voor de lunch, dus als je net als wij een ontbijt bij je hotel hebt, kun je deze restaurants ook gewoon uitproberen. Sommige restaurants hebben goede wifi, wat erg handig kan zijn als je net als wij werkt tijdens het reizen.

AM/PM Organic Cafe

AM/PM zou niet misstaan in een willekeurige westerse stad. Als je de menukaart bekijkt zou je waarschijnlijk nooit raden dat je in Nepal bent. Dus als je zin hebt in een westers ontbijtje of een lunch zonder rijst, dan wil je hier naartoe! Ze hebben heerlijke (knapperige!) stokbroodjes, pitabroodjes en zelfs croissantjes. Heb je meer zin in een smoothiebowl of yoghurt met fruit en muesli? Ook dan kun je prima bij AM/PM terecht. De smoothies en sappen hier zijn geweldig! Het is inmiddels een paar maanden geleden dat we in Pokhara waren, en Juul heeft het nog steeds over hun spicy mango smoothie…

Ook goed: je kunt geen plastic flessen water krijgen bij AM/PM. Je bestelt glazen flessen met gefilterd water. Een unicum in Pokhara!

 

AM/PM Organic Cafe – Shiva Mandir Marg, Lakeside Rd, Pokhara

Perky Beans

Ben je op zoek naar het restaurant met de beste wifi in Pokhara? Dan moet je bij Perky Beans zijn. Hier vind je de snelste (28Mbps) én de meest stabiele internetverbinding die we hebben kunnen vinden in Pokhara. Het restaurant heeft een groot dakterras waar je heel leuk kan zitten (beneden is het een beetje mwah). Het eten is hier ook goed. Met name de zoete dingen, zoals pannenkoeken, gebakken crossaintjes met Nutella en havermout. Juul houdt meer van hartig, maar hij vond hun sandwiches en wraps wat tegenvallen. Hun ontbijtsets zijn wel heel goed (en kun je de hele dag door bestellen).

Er zit nóg een Perky Beans in Pokhara, in North Lakeside. De menukaart is hetzelfde, maar de wifiverbinding is een heel stuk minder. Je kunt hier wel heel leuk aan het meer zitten. De ontbijtsets hebben hier trouwens bruin brood! Iets wat je niet veel tegenkomt in Pokhara.

 

Perky Beans – Lakeside Rd, Pokhara

Hot Sandwich Corner and Cheese Shop

Als je voorbij de Hot Sandwich Corner and Cheese Shop loopt, zou je het misschien niet direct denken, maar dit is één van de beste plekken als je zin hebt in een goede sandwich. De broodjes zijn lekker knapperig, gul belegd en behoorlijk goedkoop. Je moet wel een beetje geduld hebben, want het kan even duren voordat je sandwich klaar is.

Hot Sandwich Corner and Cheese Shop – Da Yatra St, Pokhara

White Rabbit Coffee

Ik weet niet eens meer precies hoe veel keer we bij White Rabbit Coffee zijn geweest, zo vaak is het. Eigenlijk is alles van de menukaart lekker, met uitzondering van de wafels. Met name de sandwiches en de wraps waren favoriet bij ons. Pas wel op voor de sriracha chicken wrap, want die is heel pittig 😉

Je krijgt Franse frietjes bij bij vrijwel alle gerechten en die zijn ook echt lekker, in tegenstelling tot de friet van veel andere restaurants in Pokhara. Een andere reden waarom we steeds terugkwamen naar White Rabbit, is de internetverbinding. Met 10,4 Mbps is die netjes voor Nepalese begrippen, waardoor we hier heel vaak uren hebben gewerkt. En met de comfortabele zitjes en de goede koffie is dat zeker geen straf!

 

White Rabbit Coffee – Lakeside Rd, Pokhara

You & I

Een ander Nederlands stel dat we in Pokhara tegenkwamen, vertelde ons over You & I, een kleine lunchroom in North Lakeside. Dus besloten we die op een middag uit te proberen. En zoals ons al verteld was, hadden ze inderdaad heerlijk eten én wederom goede koffie. De inrichting doet een beetje aan een huiskamer denken, maar toch vonden wij het niet super gezellig. Maar het draait om het eten en dat is heerlijk! De handgeschreven menukaarten zijn ook een leuk detail.

 

You & I – Baidam Rd, Pokhara

Mint’s Hut

Jammer genoeg ontdekte we Mint’s Hut pas een paar dagen voordat we Pokhara weer gingen verlaten. Jammer, want deze tent heeft een super relaxte vibe én heeft ook nog eens super goede wifi! Je kunt er de hele dag terecht voor zowel Nepalese als westerse gerechten. Ik kan je de veg Khaja set van harte aanbevelen. Het is eigenlijk bedoeld als snack voor meerdere personen, maar je kunt ‘m ook prima in je eentje als lunch nemen. Eigenlijk is deze set van Mint’s Hut ook veel te lekker om te delen 😉 .

Het enige nadeel van Mint’s Hut is dat het er behoorlijk warm kan worden als het buiten zonnig is. ‘s Ochtends is het nog wel te doen, maar ‘s middags kan het ondanks de ventilators en verrijdbare airco’s echt té heet worden binnen.

 

Mint’s Hut – Baidam Rd, Pokhara

The Juicery Cafe

Als je op zoek bent naar dé hipster hotspot in Pokhara, dan moet je bij The Juicery Cafe zijn. Op de menukaart staan allerlei gezonde opties zoals smoothies, sandwiches en salades. Maar ook als je zin hebt om te zondigen kun je hier iets vinden. De french toast met banaan is echt ge-wel-dig en ook de cakejes en taarten zijn verrukkelijk. Het is een open restaurant aan het Fewa meer. Niet zo gek dus dat het er tijdens de lunch eigenlijk altijd bomvol is!

Leuk detail: het zuurdesembrood voor de sandwiches maken ze zelf! Waarschijnlijk zie je wel ergens een grote bak rijzend deeg staan of ruik je het brood als het in de oven zit. The Juicery Cafe heeft ook heel veel vegetarische en veganistische opties. Je kunt er ook yogalessen volgen.

 

The Juicery Cafe – Baidam Rd, Pokhara

Cafe 17 French Bakery

Als je hotel of hostel in North Lakeside zit, heb je waarschijnlijk niet altijd zin om helemaal naar AM/PM aan de andere kant van Lakeside te lopen als je zin hebt in een krokant gebakken stokbroodje. Gelukkig kun je voor een crunchy baguette, lekker croissantje en andere zoetigheden ook prima bij Cafe 17 French Bakery terecht. De stokbroodjes worden in het cafe afgebakken, en ik hoef je vast niet te vertellen hoe dat ruikt…

 

Cafe 17 French Bakery – Baidam Rd, Pokhara

Metro Crêpes

Als je zin hebt in echte Franse crêpes, moet je bij Metro Crêpes zijn. Hier kun je kiezen uit allerlei verschillende pannenkoeken met zoet en hartig beleg. Ik kan je in ieder geval de chocolate peanut butter, banana peanut butter en de apple caramel cream crêpes aanbevelen! Bovendien zorgen deze flinke pannenkoeken dat je wel even vol zit.

Metro heeft ook een leuk dakterras met uitzicht op het meer én goede wifi (27,3 Mbps). De ideale plek om een middagje te werken.

 

Metro Crêpes – Devisthan Margha, Pokhara

Wheat to Sweet

Deze lijst zou niet compleet zijn zonder de beste bakkerij van Nepal: Wheat to Sweet. Dit piepkleine bakkertje zit in North Lakeside en verkoopt de lekkerste zoete broodjes van Nepal (voor zover ik dat kan beoordelen natuurlijk 😉 ). Hun kaneelbroodjes verdienen een speciale vermelding. Die doen namelijk bijna niet onder voor de kaneelbroodjes die ik in Zweden heb gegeten en zijn veel beter dan de droge broodjes die je verder in Azië vindt.

Wheat to Sweet – Baidam Rd, Pokhara

>> Ben je op zoek naar de leukste dingen om te doen in Pokhara? Dit zijn onze 9 favorieten!

Leuke plekken om te eten in Pokhara

Sommige opties die ik hierboven noem, zijn tot laat open. Bij Mint’s Hut bijvoorbeeld, kun je ook prima avondeten. Maar er zijn nog veel meer restaurants in Pokhara waar je uit kunt kiezen. Dit zijn onze favorieten voor avondeten:

Caffe Concerto

Het is niet moeilijk om een pizza te scoren in Pokhara. Het is wél een hele uitdaging om een échte Italiaanse pizza te vinden. Met name in het drukke gedeelte van de hoofdstraat in Lakeside vind je talloze ‘pizza-restaurants’ en nog veel meer tentjes die een paar pizzas op de menukaart hebben staan. Heb je zin in een goede pizza die niet uit de diepvries komt? Ga dan naar Caffe Concerto. Het ligt wat zuidelijker aan de hoofdweg, maar dat beetje verder lopen is het zeker waard!

Door de pizza’s van Caffe Concerto waan je je heel eventjes in Italië. Het restaurant is sfeervol ingericht en heeft zelfs een houtkachel waar je bij kunt zitten als het buiten wat fris is. Naast pizza’s kun je hier ook terecht voor andere Italiaanse gerechten zoals pasta’s, bruchetta, salades en natuurlijk gelato!

Het eten bij Caffe Concerto is wat prijziger in vergelijking met de andere restaurants in dit lijstje, maar soms moet je jezelf even op wat lekkers trakteren 🙂

Caffe Concerto – Lakeside Rd, Pokhara

Momotarou

De eerste keer dat we bij Momotarou aten, was in Thamel, Kathmandu. Het was zo lekker dat we een gat in de lucht sprongen toen we er achter kwamen dat er ook een vestiging in Pokhara was. We zijn er een paar keer geweest en meestal was het er erg rustig. Het eten smaakte er zeker niet minder om. Momotarou serveert met name Japans eten en wat lokale gerechten. Maar mocht je hier naartoe gaan, neem dan de Japanse gerechten. De Nepalese zijn te duur voor wat je krijgt. Tip: kies voor de tofu don!

 

Momotarou – Baidam Rd, Pokhara

Little Windows

Het restaurant was afgeladen de eerste keer dat we naar Little Windows gingen. We konden gelukkig aan een net een vrijgekomen tafel plaatsnemen, maar het duurde ontzettend lang voordat we ons eten hadden. Toen we dat eenmaal hadden, waren we positief verrast over hoe lekker het was. Hier kun je de beste fajitas van heel Pokhara krijgen! En het is nog veel ook! Je krijgt een nog na-sissend bord met groente en eventueel vlees voorgeschoteld. Daarbij krijg je twee tortilla’s, salsa, guacamole, kaas en zelfs zure room!

De wachttijden zijn gelukkig lang niet altijd lang. De volgende paar keren dat we bij Little Windows aanschoven, hoefden we juist helemaal niet lang op ons eten te wachten.

Het ontbijt van Little Windows schijnt trouwens ook erg goed te zijn, maar hebben we zelf nooit geprobeerd.

Little Windows – Lakeside Rd, Pokhara

Tea Time Bamboostan

Hoewel dit restaurant echt in hartje Lakeside ligt, waren we er nooit binnen geweest tot een van onze laatste dagen in Pokhara. Maar toen we dat eenmaal gedaan hadden, bleven we maar terugkomen. Je kunt zowel binnen (bij de open haard) als buiten (lekker mensen kijken) zitten. Het eten is prima geprijsd alleen zijn de porties van sommige gerechten wat aan de kleine kant. De Chicken Tikka is een aanrader!

Tea Time Bamboostan – Lakeside Rd, Pokhara

Olive Cafe

Het Olive Cafe was een van de eerste restaurants die we bezochten in Pokhara. Het menu is een beetje verwarrend, want ze serveren echt allerlei soorten eten. Ik at er bijvoorbeeld een heerlijke Pad Thai, maar ze hebben ook smaakvolle bruschetta. Daarnaast staan er ook steaks, burgers, pizza’s en Nepalees eten op de menukaart.

Als je het leuk vind om mensen te kijken, kun je boven of beneden aan de weg zitten. Wil je liever iets meer rust, dan hebben ze ook een fijne tuin.

 

Olive Cafe  – Lakeside Rd, Pokhara

Mo2’s Delights

Elke keer dat we bij Mo2’s Delights de deur uit liepen (en dat was vaak!), waren we weer verbaasd over hoe goedkoop het was. Bij Mo2’s Delight kom je voor de lekkerste momo’s (zowel pittig als niet pittig), heerlijke vegetarische ‘snacks’ (neem de Veg Pakora!) en misschien wel het lekkerste dessert in heel Nepal: gefrituurde chocolade momo’s! Niet zo gek toch, dat we hier steeds terugkwamen?

 

Mo2’s Delights – Barahi Path, Pokhara

OR2K

Als je in Pokhara een romantische avond gepland hebt, mag een diner bij OR2K zeker niet ontbreken. Hier eet je met misschien wel het beste uitzicht van alle restaurants in Pokhara. Zorg dat je er vroeg bent zodat je één van de beste plekken voor het raam hebt om te genieten van de zonsondergang boven het meer. Je kunt eventueel ook buiten zitten als het niet te koud is.

OR2K heeft voornamelijk trendy maaltijden uit het Midden-Oosten op het menu staan. Is dat niet helemaal jouw ding, dan kun je ook gaan voor eten uit het verre oosten (bijvoorbeeld Nepal of Thailand) of zelfs westers eten. Ik had de Buddha Bowl en dat was zeker een aanrader. Er is trouwens ook een OR2K vestiging in Kathmandu.

 

OR2K – baidam 6, centerpoint complex, hallan chok, Pokhara

Handige info over restaurants in Pokhara

De koe is heilig in Nepal, dat wist je misschien al. Nepalezen eten dan ook geen koe en de meeste restaurants hebben het niet op hun menukaart staan. Maar eens in de zoveel tijd zul je toch ‘beef’ op het menu zien staan en dat kan verwarrend zijn. Dat vonden wij in ieder geval toen we het voor het eerst zagen. Bestel je ‘beef’ dan krijg je vrijwel altijd ‘buff’ oftewel: buffel. Het restaurant zal het je niet zeggen (tenzij je erom vraagt misschien) en de smaak is vergelijkbaar. Dus zie je ‘beef’ op het menu, ga er dan gewoon vanuit dat het buffel is.

Nog iets: verwacht niet dat de gerechten die je bestelt op dezelfde tijd uitgeserveerd worden. Of dat je voorgerechten vóór je hoofdgerecht komen. Je krijgt je eten simpelweg wanneer het klaar is 🙂

Bonus: de beste street food in Pokhara

Pokhara (of heel Nepal eigenlijk) staat niet bekend om z’n geweldige street food. Sterker nog, het is misschien slimmer om street food links te laten liggen als je geen zin hebt om een nachtje op de wc door te brengen… Maar er zijn uitzonderingen! Govinda nam ons mee naar een klein street food tentje dat gerund wordt door een Nepalees stel. Je kunt hier alleen vegetarische gerechten bestellen en wij hebben ze vrijwel allemaal uitgeprobeerd.

 

We hebben hier talloze keren gegeten tijdens onze tijd in Pokhara. Het was onze favo spot voor een snelle maaltijd, maar het is ook perfect als een middag snack.

Waar vind ik al die restaurants in Pokhara?

Op deze kaart heb ik alle restaurants uit dit artikel toegevoegd. De rode pinnetjes zijn de Nepalese restaurants. De blauwe zijn de ontbijt/lunch tips en de paarse pinnetjes zijn perfect voor een goede avondmaaltijd.

Ben jij wel eens in Pokhara geweest? Wat was jouw favoriete restaurant in Pokhara? Deel je ervaringen in de comments.

De beste restaurants in Pokhara Nepal

—————

Disclaimer: Dit artikel bevat affiliate links. Dat betekent dat wij een kleine vergoeding krijgen als jij iets aanschaft via deze links. Geen zorgen, je betaalt hiervoor niets extra’s!

Delen:

Geef een reactie

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Meer avonturen